מסלול הכשרת מורי יוגה שמאנית מעגלית

יוגה שמאנית מעגלית היא שפת תרגול של יוגה, ריפוי והתמרה, המכוונת לפעולה  חדה, מתוך הרפיה והקשבה עמוקה.

מתוך ההבנה שבפלנטה, סביב כל ציר- נע מעגל, השפה המעגלית חותרת להתאמת התרגול, סביב ציר ההתמדה, בעזרת  סדרת תרגול בסיסית קבועה, הערה לכלל הצרכים המגוונים של הווית האדם. בעבודה עם שפת תרגול התלמידים לומדים להיות ה"מורים של עצמם", ולהתאים את האמון לצרכים המשתנים מתוך התבוננות ערנית ועמוקה.

עקרונות שפת היוגה המעגלית

כמו העצים המוריקים, בעלי השורשים העמוקים ושאר האלמנטים והמקצבים הטבעיים, הנעים גלים גלים במחזורים. מחזור הנשימה בנוי מעומק הנשיפה והחיות הפעילה של השאיפה: אנו נעים על צירינו, בתנועה מתמדת של לילה ויום,  הרפיה ופעולה, דחיפה ומנוחה. העבודה הערה למקצבים הטבעיים של הבריאה, מאפשרת תהליכי הקשבה, השלמה ופעולה מתוך הקשבה יסודית ועמוקה.

 

שנה א'- הפנמת יסודות הבסיס של השפה.

סדרת הבסיס ("סדרת האם") אתה מתרגלים את כל השנה הראשונה בלמידת השפה, מאופיינת במבנה ספירלי הפותח את הנשימה, התנועה וערות התודעה באמצעות איחוד של ה"עדות" לתהליכי הנשימה.
המעגל הראשוני הוא מחזור הנשימה: לנשיפה יש תפקיד של השתרשות, עזיבה מאחיזה, העמקת וההרפיה לקרקעית ההוויה, באמצעות שקיעה לכוחות הכבידה וערנות לתמיכת האדמה, ולשאיפה אופי חותר, פורץ, מאיר ומחדש. יחד הם מהווים כח משלים להתקדמות ומנוחה.

המעגל הרחב יותר עוסק בערנות לתנועת הלבנה, בעיקר אצל נשים, שלומדות לעבוד עם המחזור הטבעי של עצמן. המעגל הרחב יותר הוא מחזור השנה: לשנה תנועה תהליכית ועמוקה, וכמו הטבע הסובב אותנו, גם עלינו משפיעה. כך שבשנה הראשונה של לימוד השפה נעמיק להכיר את עצמינו באמצעות סדרת הבסיס, על ציר הערנות, ועם מחזורי הזמן.

שנה ב'- מסע לאורך הצ'קרות.
בשנה השנייה המתרגלים יוצאים למסע ריפוי והתמרה במעלה עמוד השדרה. בכל חודש העבודה מרוכזת במרכז אנרגטי אחד:
החודש הראשון מוקדש להשתרשות בצ'קרה הראשונה: הנחת כפות הרגלים במלאות הנחה על האדמה, קפיציות וחוסן הרגלים, הפתחים התחתונים, העמקת הנשיפה, על כל מתנותיה העוזרות לטונוס הגוף והתודעה להיפתח.
החודש השני מוקדש למיקוד בצ'קרת המין- הצ'קרה השנייה: עיגון, הנעה, מיזוג ניגודיות והזרמה.
החודש השלישי ממוקד לעבודה על הצ'קרה השלישית- מניפורה צ'קרה: חיזוק המרכז, תרגילי בטן, איסוף והעצמת מרכז ההוויה.
החודש הרביע מוקדש לצ'קרה הלב -אנהטה צ'קרה: התרחבות, פיזור והנעת הדם, מהמרכז לקצוות, מהקצוות למרכז
וכך הלאה, במעלה ציר עמוד השדרה.

בשנה ג'- קורס מהות התנוחה
בשנה השלישית מעמיק המסע והספירלה גדלה. נלמד את הקוד האנרגטי הטמון בכל צורה אנרגטית בכל תנוחה, נצלול למהותה, לטכניות שבה וליכולת כיוונון מציאות החביות בתוכה.

להרשמה לשיעורים אפשר להתקשר לאורלי 054-7692879 או לכתוב דרך הטופס:

5 + 9 =

Facebook
YouTube
Instagram