צלחת מרק חמה (הגוף מבקש לחם, מרק, חמאה)

שלכת נופלת על האדמה,

ריחות עוגיות קינמון, מחליפות את מגע שאריות חול הים.

אני נכנסת הביתה מהחצר

יושבת לכתוב, יוצאת לסיבוב נוסף – לשנת בלוג שנייה. (התחלתי עם לבנת אב, בשנה שעברה, והנה נסגר וממשיך למעגל חדש)

לבנת אלול –"רגע לקראת הזריעה"

.

הצבעים מתחדדים מעמיקים, קרני השמש הופכות אט אט משורפות למוזהבות, הזיתים, על הענפים, הולכים ומשמינים, השקיעות מדרימות בצעדי ענק, על קו החוף המוזהב.

הנמלים אוספות אל קניהם את אחרוני הפירורים והקש. העלים והזרעים, רוקדים עם מחול הרח הסתווית ונוחתים אל האדמה הצמאה.

ובעוד עת רק התחדשה לבנת אלול, העצים שלו ענפים חדשים אחרונים, והבריזה הקייצית רק רמזה, הרי שעם שקיעתה, מתחילים -ממשיכים העצים את מסעם משיא -לכמילה, והבריזה המרומזת, מתהווה לרוח סתיו ערנית, נושפת ומתעצמת, מפילה את הזרעים, אל האדמה היבשה. בטבע הושלם מחזור שלם של לבלוב, ומחוג הזמן מורה על השיא, שהוא תחילת המוות  בקמילה, שלכת, וזריעה.

הנשים בעלות המזג האוורירי יחלו למשוך עורן בשמן. נשות המים יחושו את תנועת המים הגדולים, בחילופי העונות, בלבנה מלאה, כסערה בבטנן. נשות האש מתעודדות ומתרגשות לקראת העונה הקרירה. הטוות מבינהן תחלפנה את חוטי הכותנה בצמר. הגברים בודקים את חלונות הבית, ודואגים להסקה לקראת העונה הגשומה. השמיכות העבות והסודרים יצאו מהבודיים לכביסה.

שקיעות הים מוחלפות בפיז'מות ריחניות. הגוף מבקש פחות פרות וירקות ויותר פחמימות, ואט אט האגוזים, ירקות השורש והאבוקדו יחלפו נאותה את השייק והסלט. ריח של גשם ראשון מרגש את כולם.

היופי שמתרחש בחילופי העונות מיועד גם כדי לרגש ולחדד את המתבונן ומאפשר רגע לעצירה ברווח הדק – בין הסוף להתחלה. וכעומק ההרפיה באלול, כך חיצי הכוונות, לשנה הבאה, יהיו מכוונות וחדות יותר, לעבר מטרה, שהקשיבה, לרוחות הנושבות של הנשמה.

לעצור להקשיב? תגידו …."למי יש זמן????"…. ואני אומרת, וגם שלמה המלך החכם אמר: "לכל זמן!!!"

ככל שההקשבה של אלול עמוקה יותר, כך זרעי הכוונות יהיו קרובים, מעובדים, מדויקים, מלוטשים ומתוקף כך – בעלי פוטנציאל טוב יותר לקבל את הפריית האם, עם הכניסה לתוך עונת הרחם הגשומה.

עם סגירת מעגלים, תשלום חובות ו'סיום קרמות' לא פתורות מכל השנה שחלפה, לבנת אלול תחולל אותנו לסיים את מעגל השנה בשלמות, בהסתכלות מפוכחת לקראת מה נשנה ומה השתנה, עם רגע של התבוננות מחודשת, לקראת השנה החדשה. מוזמנים לקבל את מתנתה של לבנת אלול זמן – הסכמה והקשבה למשבים: הנשימתיים, הפיזיים והנפשיים, הפנימיים והחיצוניים. תנו לרוחותיה לנשוב בין כנפי 'הרואה במבט על' .

….ולמתמסרים לרוחות הסתיו, הרהורי ותהיות אלול – יתגבשו ויתהוו, עד לתפילות לגשם, לכוונות מזוככות ומוכנות בכמיהה, תשוקה אדירה געגע עז להגשמה.

בתשרי נשב בסוכותינו ונתפלל לגשם בטקס (הפגני הנשי היחידי בתרבות זו!)  בתפילת האדמה/ האישה לגשם, להפריה.

.

 לסיכום גם אני אשתף בפיסות מהמסע שלי כאן: בשנה החולפת התה לי הזכות לצור גסט האוס, בלוג ואתר בעברית חדש (בו אתם נמצאים עכשו, פרגנו בהצצה ותגובות יתקבלו בברכה אדירה!!!)  ועם האדמה שנוצרה (אחרי שנתיים מטלטלות של מעבר מאמירים לכאן) בעזרת השם(ש) המים, הרח הגדולה, ועל כל שמותיו של האל והאלה, ובזכות האדמה שנוצרה בחיי לאחרונה, מקווה שאצור חיבור מעמיק יותר עם עצמי ועם הסובב אותי בארח ריטריטים כאן, התקדמות בכתיבת הקלפים, ואת הספר המתהווה לאט לאט "כיפה אדומה השלמה"/ "כיפה אדומאמה/" טיפה אדומה"

היה מעניין? מוזמנים לקרוא עוד בבלוג

"מקשיבים למקצבים טבעיים"

אהבתם את העבודה שאני עושה על הספר? אתם מוזמנים לתמוך בי, וליהנות מהמתנות שאשמח להעניק לכם בתמורה.

שתפו ועקבו אחרינו:
YouTube
Instagram